Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

Jagoda

wpisy na blogu

Okna!

Blog:  jagodaprojekt
Data dodania: 2015-10-25
wyślij wiadomość

  Wczoraj, po ok miesiącu oczekiwania, wstawili nam w końcu okna. Jednego niestety brak- przy pakowaniu do transportu w firmie rozbite zostały drzwi na taras (te w salonie) w związku z tym dostaniemy je dopiero za kilka dni. Natomiast wszystkie pozostałe są już na miejscu :)

Wylany też jest już chudy beton, w związku z czym w domu coraz bardziej domowo! :) :)


PS>Dodaję też zdjęcia dla Pani Agnieszki (okien dachowych)-przepraszam za tak długi czas, ale naprawdę w ostatnich dniach nie miałam jak wyrwać się na budowę.


Poniżej pokój na poddaszu, ten który ma podwójne okno

blog budowlany - mojabudowa.pl

Okno nad schodami (już myślę, kto i jak je umyje :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

Łazienka:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Największa sypialnia na górze:

blog budowlany - mojabudowa.pl


Miłej niedzieli wszystkim budującym!

8Komentarze
anieszka23dk
Data dodania: 2015-10-26 14:05:04
Super to wszystko wyglada.
odpowiedz
anieszka23dk
Data dodania: 2015-10-26 14:06:22
Dziękuję serdecznie za zdjęcia :-)
odpowiedz
anieszka23dk
Data dodania: 2015-10-29 11:21:39
Witam, nam projektant radził by zrobić to podwójne okno dachowe razem tzn, wyciąć w tym miejscu krokiew i połączyć je kołnierzem. Państwu ktoś może też tak doradzał, proszę o opinie. Jesteśmy w trakcie dachu i tutaj mamy mały dylemat...
odpowiedz
Data dodania: 2015-10-29 13:38:55
Witam, u nas to okno także jest razem i połączone, tak jak Pani pisze. Pozdrawiam
odpowiedz
Odpowiedź do anieszka23dk
anieszka23dk
Data dodania: 2015-10-30 18:36:35
Witam, jakie wymiary mają krokwie na Państwa dachu?
odpowiedz
anieszka23dk
Data dodania: 2015-10-31 08:04:57
Mam do Pani jeszcze jedna prośbę. Bardzo by mi zależało zobaczyć w którym miejscu umiesciliscie Państwo ściankę z drzwiami w tej sypialni na wprost (obok łazienki). Jeśli to oczywiście mozliwe,to poproszę o zdjęcie od strony sypialni jak i przedpokoju. Dziękuję :-)
odpowiedz
anieszka23dk
Data dodania: 2015-11-03 15:19:49
Witam, a jak u Państwa z wylazem do komina? Jakie zastosowaliscie Państwo rozwiązanie? Proszę o odpowiedz.
odpowiedz
Data dodania: 2015-11-14 16:04:29
Wyłaz na dach jest w korytarzu na górze,zaraz przy zejściu na schody. Obecnie przy zamawianiu dachu proponują gotowe wyłazy (koszt chyba ok 300zł). Potem oczywiście zamontować np wysuwaną drabinkę, by w razie czego tam wejść :) Pozdrawiam
odpowiedz
Odpowiedź do anieszka23dk

WC na dole +hydraulika

Blog:  jagodaprojekt
Data dodania: 2015-10-19
wyślij wiadomość

  Dużo pytań  w komentarzach i prywatnych wiadomościach, które dostaję, poświęcają Państwo "aranżacji" wc na dole oraz wielkości drzwi do wc itp. W związku z tym wrzucam dziś zdjęcia.

Przede wszystkim wc na dole jest pod schodami.  W projekcie była tam zamurowana przestrzeń, my wydłużyliśmy wc do końca oraz zostawiliśmy przestrzeń pod schodami. Zamierzamy w ten sposób zrobić wc dokładnie tej wielkości co na projekcie, a w dalszej części a'la schowek. Wejście niestety przez wc, ale inaczej się nie da-być może będą to drzwi przesuwne lub coś w tym stylu. By dało się przejść, zmieniamy układ wc z projektu- w rogu, po prawej stronie od wejścia zrobimy zlew, a sedes zamontujemy z wkuciem w ścianę - w ścianie między wc a schodami. W ten sposób z tyłu toalety uda się stworzyć 50cm przejście. 

Same drzwi do wc z korytarza są zaraz przy schodach. Z boku jest ścianka kotłowni i nie ma zbyt wiele miejsca- dlatego drzwi z korytarza do wc będą 70cm zamaiast 80cm.

Foto:

Poniżej widok na wejście do wc, po lewej stronie schody, po prawej wystająca ścianka od kotłowni

blog budowlany - mojabudowa.pl

Poniżej foto wc. Jest wąskie i długie, na końcu przejście pod scody (po lewej) nie widać zbyt na foto. W połowie pomieszczenia zrobimy ściankę by powstał schowek:

blog budowlany - mojabudowa.pl

No i widok z salonu -po lewej schody, na wprost wc:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Poniżej widok z klatki schodowej (po lewej wejście do wc, na wprost ścianka z kotłowni, po prawej korytarz)

blog budowlany - mojabudowa.pl


Mam nadzięję że nie zanudziłam Was zbytnio tym wc, ale dostaję dużo pytań odnośnie rozwiązan z tym pomieszczeniem, dlatego starałam się wszystko dokładnie przedstawić.

Poza tym dziś był hydraulik, wtawił wszystkie rury które musiały zostać wstawione przed wylaniem chudego betonu.

A chudy beton już jutro.Przy okazji zalejemy też fundament od tarasu. 

Po chudym betonie wróci hyraulik, robić już kokretną robotę. W tym tygodniu będą też okna!! :) 

Następna rzecz jest taka, że dziś zapisaliśmy się na tynki! Mieliśmy najpierw robić posadzki, ale na budowie obok byli akurat tynkarze i mieli wolny termin za +/- półtora tygodnia, więc zaklepaliśmy :) Koszt -21zł/m2 tynku gipsowego (z materiałem). W całym domu będzie blisko 400m2, więc kolejne koszty...ale do przodu :) 


Poniżej dzisiejsze rury (salon)

blog budowlany - mojabudowa.pl

I rury w kuchni...

blog budowlany - mojabudowa.pl

Pozdrawiam serdecznie!

12Komentarze
anieszka23dk
Data dodania: 2015-10-19 23:05:01
Bardzo dziękuję za zdjęcia, o to właśnie chodzilo :-) teraz już wszystko wiem :-) jeśli znajdą Państwo chwilkę, to chętnie obejrzę zdjęcia górnej części mieszkania :-) ...jeśli chodzi o sypialnie na poddaszu - oczywiście dodajemy tak jak Państwo radziliscie 2 okno. Jeszcze odnośnie poddasza, zastanawiamy się też gdzie umieścić wejście do sypialni na wprost- tej sąsiadujące z łazienką. Nasz komin został zabrany z łazienki i przesunięty w całości do sypialni ( 80 cm) - stąd jeszcze ta chwilowa niejasnosc. Możliwe, że będzie on przedłużeniem przedpokoju.
odpowiedz
anieszka23dk
Data dodania: 2015-10-19 23:22:50
Nie wiem czy akurat to zainteresuje osoby budujące w przyszłości Jagode...mimo to - kilka słów o zmianach które zastosowalismy w projekcie i które uważamy za słuszne: 1. Dodatkowe okno w kotlowni 2. Dodatkowe okno w WC na parterze. 3. Brak ścianki do salonu i jadalniod od strony kuchni. 4. Podniesione schody dzięki czemu zyskujemy przestrzeń w WC. 5. Dodatkowe okno w przedpokoju na poddaszu. 6. Dodatkowe okno dachowe w sypialni sąsiadujące z łazienką. 7. Komin całościowo przesunięty z łazienki do sypialni.
odpowiedz
anieszka23dk
Data dodania: 2015-10-24 19:40:46
Witam, mam do Państwa jeszcze jedno pytanie odnośnie okien dachowych. W sypialni sąsiadującej z łazienką - tej bez okna dachowego dolozylismy okno dachowe. Proszę powiedziec, czy ono jest tam konieczne? Nam trudno jest to sobie wyobrazić jak jest bez a jak z oknem, a Państwo widzą ten pokój i mogą coś więcej powiedzieć na ten temat. Pozdrawiam.
odpowiedz
Data dodania: 2015-10-25 16:29:35
Witam, my nie dołożyliśmy, są tylko te drzwi balkonowe. Nie jest źle, ale myślę że dobrze Państwo zrobili dokładając okno- zawsze będzie więcej światła. Pozdrawiam
odpowiedz
Odpowiedź do anieszka23dk
anieszka23dk
Data dodania: 2015-10-24 19:41:27
Oczywiście czekamy na zdjęcia od Panstwa...
odpowiedz
anieszka23dk
Data dodania: 2015-10-25 19:31:17
Dziękuję Państwu za podpowiedz :-)
odpowiedz
anieszka23dk
Data dodania: 2015-10-25 19:45:08
Tak się tylko zastanawiam czy dobrze zrobiliśmy dając okno dachowe na klatce schodowej... z jednej strony fajnie, bo dużo światła, a z drugiej jak sięgnąć by je umyc...
odpowiedz
Data dodania: 2015-10-25 20:07:36
To fakt, bardzo trudno je będzie umyć, okno jest naprawdę wysoko :)
odpowiedz
Odpowiedź do anieszka23dk
Data dodania: 2015-10-26 08:20:20
my nie robiliśmy dachowego na klatce schodowej właśnie z tego powodu. Drabina na schodach aby myć okno?! porażka. Zrobiliśmy zamiast tego okno na korytarzu na górze na ścianie szczytowej (przy schodach)
odpowiedz
Odpowiedź do anieszka23dk
anieszka23dk
Data dodania: 2015-10-26 10:11:01
Proszę tak szczerze powiedzieć, czy bez okna dachowego na klatce z tym oknem na korytarzu na górze jest dostatecznie jasno?
odpowiedz
Odpowiedź do naszajagoda
Data dodania: 2015-10-26 11:05:47
Wystarczająco doświetla. Dół schodów będzie doświetlany pośrednio z okna z salonu jak i z przeszkleń drzwi wejściowych i od wiatrołapu
odpowiedz
Odpowiedź do anieszka23dk
anieszka23dk
Data dodania: 2015-10-26 11:21:34
Dodajcie Państwo kilka zdjec z wnętrza mieszkania, czekam z niecierpliwością. Proszę jeszcze powiedzieć jakie drzwi daliście Państwo do toalety na dole. My mamy zaprojektowane 80 ale zastanawiamy się nad 70 i tym ścietym rogiem w ścianie od kotlowni - jak już wcześniej wspominalam.
odpowiedz
Odpowiedź do naszajagoda

Instalacje

Blog:  jagodaprojekt
Data dodania: 2015-10-17
wyślij wiadomość

  Dawno nie dodałam wpisu, co nie oznacza,że na budowie nic się nie dzieje. 

Obecny stan: instalacja elektryczna rozprowadzona w całym domu w 100%. Mamy też wodę -tzn przyłącze do domu, licznik i kran w kotłowni, ale bądź co bądź można już szklankę napełnić :) W poniedziałek pracę rozpoczyna hydraulik, który zrobi nam podłączenia w łazienkach i kuchni,podłączenia kaloryferów oraz ogrzewanie podłogowe- to robimy na całym parterze. 

W międzyczasie na wtorek zamówimy gruszkę, która wyleje chudy beton.

No i najważniejsze- mamy pytanie do wszystkich, którzy są już "po"- nasz problem to podobno odwieczny dylemat budujących- co robić najpierw: POSADZKI CZY TYNKI WEWNĘTRZNE??? Większość twierdzi, że jednak tynki. Mamy jednak kilka "za" posadzkami- firmy które to robią w naszej okolicy mają wcześniejsze terminy dla posadzek (na tynki musielibyśmy dłużej czekać) a jest to ostatni element z naszej pierwszej transzy kredytu- tzn jeśli zrobilibyśmy posadzki, szybiej uruchomilibyśmy drugą transzę i szli dalej z pracą na budowie. Czy rzeczywiście jeśli najpierw zrobimy posadzkę to może się ona "zniszczyć" przy tynkowaniu???Co radzicie??? 


Tymczasem pokazuję naszą instalację :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


12Komentarze
marcelina
Data dodania: 2015-10-17 19:50:51
Jesteśmy właśnie na tym etapie, , pozostało rozłożyć podłogówkę a potem wylewki. Przed tynkami, aby nikt po instalacji grzewczej nie chodził, potem rozłoży się grubą folię lub tekturę i zrobi tynki.
odpowiedz
Data dodania: 2015-10-17 22:20:03
Dziękuję za wiadomość, właśnie też myślimy by zrobić najpierw posadzki ,ale wszyscy dookoła nas krytykują że tynki koniecznie muszą być przed posadzką i mamy dylemat :)
odpowiedz
Odpowiedź do marcelina
marcelina
Data dodania: 2015-10-17 22:32:28
Nie znalazłam żadnych konkretnych argumentów za koniecznością robienia wpierw tynków. Że się brudzi tylko. Zarówno ekipy tynkarskie jak i wylewkowe mówią, że wsio jedno. Brat tak robił jak my kilka lat temu i zarówno tynki jak i posadzki dobrze się trzymają.
odpowiedz
Data dodania: 2015-10-18 18:27:29
To super bo chyba też jednak zaczniemy od posadzek. Tzn kiedy tylko skończy hydraulik :)
odpowiedz
Odpowiedź do marcelina
Data dodania: 2015-10-18 18:34:34
My też chcemy najpierw wylewki, ale już jeden tynkarz nam odmówił że po wylewkach nie wejdzie. Jak zapytałam dlaczego to powiedział że się mu sprzątać nie chce. Szukamy innego któremu to nie będzie przeszkadzać bo też nie widzimy różnicy w tym co ma być pierwsze. Dla nas wygodniej posadzki :)
odpowiedz
anieszka23dk
Data dodania: 2015-10-19 17:53:46
Czekamy na więcej zdjęć z wnętrza domu.... :-)
odpowiedz
anieszka23dk
Data dodania: 2015-10-21 19:10:54
Witam, w przyszłym tygodniu planujemy robić dach - dlatego mamy do Państwa prośbę. Jeśli Państwo znajdą chwilkę, to poproszę kilka zdjec okien na poddaszu w sypialniach oraz na klatce. Chodzi o to, że chcemy zobaczyć miejsca w których zostały umieszczone by ewentualnie coś skorygować. Pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2015-10-21 22:40:09
Witam,jeśli mi się uda to jutro postaram się zrobić kilka zdjęć dla Państwa.pozdrawiam serdecznie
odpowiedz
Odpowiedź do anieszka23dk
anieszka23dk
Data dodania: 2015-10-22 22:24:23
Super, byli byśmy bardzo wdzięczni :-)
odpowiedz
anieszka23dk
Data dodania: 2015-10-23 15:21:28
Witam, mam do Państwa jeszcze jedno pytanie odnośnie okien dachowych. W sypialni sąsiadującej z łazienką - tej bez okna dachowego dolozylismy okno dachowe. Proszę powiedziec, czy ono jest tam konieczne? Nam trudno jest to sobie wyobrazić jak jest bez a jak z oknem, a Państwo widzą ten pokój i mogą coś więcej powiedzieć na ten temat. Pozdrawiam.
odpowiedz
Data dodania: 2015-10-24 19:15:13
Witaj! To ja też jestem w awangardzie i raczej będę robić pierwsze wylewki - zależy mi żeby zrobić jak najwięcej mokrych rzeczy przed mrozami. Tynkarze mogą sobie wstawić nagrzewnice a wylewki potrzebują temperatury na plusie więc zrobimy najpierw wylewki. Pozdrawiam.
odpowiedz
Data dodania: 2015-10-25 16:31:41
Szczerze powiem że my już oszaleliśmy od porad wszystkich dookoła co lepiej zrobić najpierw :) Ostatecznie zapisaliśmy się na tynki ale nadal myślę nad tym czy nie lepiej było na odwrót -tzn zrobić posadzek...Teraz raczej już zaczniemy od tynków ale jak Pani zrobi posadzki a potem tynki to proszę napisać czy był to jakiś problem :) Pozdrawiam serdecznie
odpowiedz
Odpowiedź do aga--opalek
jagodaprojekt
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 59844
Komentarzy: 289
Obserwują: 62
On-line: 9
Wpisów: 48 Galeria zdjęć: 212
Projekt JAGODA
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - lubelskie
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2016 lipiec
2016 czerwiec
2016 kwiecień
2016 marzec
2016 luty
2016 styczeń
2015 grudzień
2015 listopad
2015 październik
2015 wrzesień
2015 sierpień
2015 lipiec
2015 czerwiec
2015 maj
2015 kwiecień
2015 marzec

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik