Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Jagoda

offlinejagodaprojekt blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt JAGODA w IGN Projekt
39091 odwiedzin | wpisów: 48, komentarzy: 287, obserwuje: 59
 

Działka

autor: jagodaprojekt blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dziś na szybko fotki działki. W poniedziałek zaczynamy!

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


Sprzedam projekt :)

autor: jagodaprojekt blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany, to posiadam do sprzedania ten projekt:

http://www.kbprojekt.pl/197/pinczow

Jest to projekt domu z poddaszem użytkowym. Sprzedam za 600zł. Kupiliśmy go,ale potem stwierdziliśmy, że wystarczy nam coś mniejszego. Jeżeli ktoś z czytającyh byłby zainteresowany, proszę o kontakt, bo leże w szafce. Wszystko co otrzymaliśmy z biura- czyli 4egzemplarze. 


Pozwolenie na budowę

autor: jagodaprojekt blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Po miesięcznym oczekiwaniu wczoraj odebraliśmy pozwolenie na budowę. Po weekendzie geodetka wytyczy dom na działce i ruszamy z fundamentami. Zdjęcia będę zamieszczać na bieżąco :)


P.S. Przed rozpoczęciem budowy szukaliśmy opisu, jak "rozpocząć" budowę domu, także dla kompletnie "zielonych" i poszukujących zamieszczam krótkie i rzeczowe info, co zrobić przed rozpoczęciem budowy:

1.Rozpocząć należy od znalezienia interesującego nas (my przejrzeliśmy cały internet), biorąc pod uwagę nasze potrzeby i koszty budowy (ważne także jeżeli chcemy wziąć kredyt- bank oblicza wartość domu na postawie metrów użytkowych a nie skomplikowania itp, także im większy dom, tym większy kredyt trzeba wziąć- bank nie pożycza kwoty, która wg nas jest potrzebna, ale oblicza ją sam za każdy m2, przez co czasami trzeba pożyczyć o wiele więcej, niż zakładaliśmy początkowo).Koszt w naszym przypadku to 2tys zł.

2.Po zakupie potrzebne będą dokumenty- akt własności działki, wypis z rejestru gruntów (otrzymamy go w starostwie, koszt chyba ok50zł) oraz plan zagospodarowania i warunki zabudowy (z urzędu gminy,za darmo).

3.Musimy skontaktować się z zakładem energetycznym w sprawie podpisania umowy o energię elektryczną (w naszym przypadku koszt podłączenia ok1200zł) oraz z oczyszczalnią ścieków w sprawie umowy o przyłącze(koszt kilkadziesiąt złotych). (Nie kontaktowaliśmy się z gazownią, bo w naszej gminie nie ma gazu)

4.Zamawiamy geodetę do sporządzenia mapki działki (koszt ok 750zł)

5.Wybieramy architekta, zanosimy mu wszystkie powyżej wymienione dokumenty łącznie z 4egzemplarzami zakupionego przez nas domu, a on adaptuje projekt do naszej działki (koszt w naszym przypadku 3000zł )

6.Architek składa przygotowany projekt wraz z resztą dokumentów w starostwie powiatowym, które wyda pozwolenie na budowę.

7.Wraz z pozwoleniem na budowę otrzymamy dziennik budowy. Musimy zgłosić się się do nadzoru budowlanego z dziennikiem i pozwoleniem, że rozpoczynamy budowę.

8.Ponownie zapraszamy geodetę, który wytyczy na działce dom (koszt ok 800zł)

9.Należy teraz wybrać kierownika budowy, który będzie musiał wypełniać nasz dziennik budowy. Wpis o wytyczeniu budynku musi też wypełnić geodeta. Kierownik budowy wpisuje się do dziennika oraz podpisuje na tablicy informacyjnej, którą należy umieścić na placu budowy. Koszt zatrudnienia kierownika budowy jest bardzo różny, zwykle od 2do 5tys.

9.Nareszcie można zaczynać :)


Także jesteśmy obecnie na pkt. 7 :) Mamy też kierownika budowy, który zaraz po pracy geodetki podpiszę dziennik i tablicę. O ile pogoda pozwoli, w przyszłym tygodniu rozpoczniemy kopanie fundamentów.


Jeżeli ktoś jest na pkt 1 lub w ogóle dopiero myśli o budowie a ma jakieś pytania odnośnie etapu otrzymania pozwolenia, który szczęśliwie udało nam się przebrnąć, to proszę pisać w komentarzu, chętnie odpowiem. 


Komentarze (3)
Tytuł: Witam
autor:lina0021  dodano: 2015-04-18 | 19:09:48
Witam serdecznie :) ja też jestem z lubelskiego i muszę przyznać, że kwoty mapek, adaptacji, geodety mamy niższe. Ciekawe jak to jest z budowlańcami i materiałami. Ja właśnie czekam na pozwolenie na budowę. Chętnie podyskutowałabym na temat kredytu ;)
Odpowiedź do lina0021
autor:jagodaprojekt  dodano: 2015-04-18 | 19:35:23
Jeżeli ma Pani pytania to proszę napisać maila- fashionfactory2013@interia.pl
Odpowiem Pani co i jak :)
autor:heliosek  dodano: 2015-05-03 | 12:02:55
Fajny poradnik:)My też byliśmy całkowicie ZIELONI. Jedyne co powinno być do przemyślenia do zakup gotowego projektu i jego adaptacja- gdyż w naszym przypadku wyszło o wiele taniej projektowanie domu od podstaw na przykładzie projektu znalezionego w necie. Nie jest to zasadą, ale warto się zorientować przed zakupem gotowego projektu