Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Jagoda

offlinejagodaprojekt blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt JAGODA w IGN Projekt
39095 odwiedzin | wpisów: 48, komentarzy: 287, obserwuje: 59

Instalacje

autor: jagodaprojekt blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

  Dawno nie dodałam wpisu, co nie oznacza,że na budowie nic się nie dzieje. 

Obecny stan: instalacja elektryczna rozprowadzona w całym domu w 100%. Mamy też wodę -tzn przyłącze do domu, licznik i kran w kotłowni, ale bądź co bądź można już szklankę napełnić :) W poniedziałek pracę rozpoczyna hydraulik, który zrobi nam podłączenia w łazienkach i kuchni,podłączenia kaloryferów oraz ogrzewanie podłogowe- to robimy na całym parterze. 

W międzyczasie na wtorek zamówimy gruszkę, która wyleje chudy beton.

No i najważniejsze- mamy pytanie do wszystkich, którzy są już "po"- nasz problem to podobno odwieczny dylemat budujących- co robić najpierw: POSADZKI CZY TYNKI WEWNĘTRZNE??? Większość twierdzi, że jednak tynki. Mamy jednak kilka "za" posadzkami- firmy które to robią w naszej okolicy mają wcześniejsze terminy dla posadzek (na tynki musielibyśmy dłużej czekać) a jest to ostatni element z naszej pierwszej transzy kredytu- tzn jeśli zrobilibyśmy posadzki, szybiej uruchomilibyśmy drugą transzę i szli dalej z pracą na budowie. Czy rzeczywiście jeśli najpierw zrobimy posadzkę to może się ona "zniszczyć" przy tynkowaniu???Co radzicie??? 


Tymczasem pokazuję naszą instalację :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.plKomentarze (12)
autor:marcelina  dodano: 2015-10-17 | 19:50:51
Jesteśmy właśnie na tym etapie, , pozostało rozłożyć podłogówkę a potem wylewki. Przed tynkami, aby nikt po instalacji grzewczej nie chodził, potem rozłoży się grubą folię lub tekturę i zrobi tynki.
Odpowiedź do marcelina
autor:jagodaprojekt  dodano: 2015-10-17 | 22:20:03
Dziękuję za wiadomość, właśnie też myślimy by zrobić najpierw posadzki ,ale wszyscy dookoła nas krytykują że tynki koniecznie muszą być przed posadzką i mamy dylemat :)
autor:marcelina  dodano: 2015-10-17 | 22:32:28
Nie znalazłam żadnych konkretnych argumentów za koniecznością robienia wpierw tynków. Że się brudzi tylko. Zarówno ekipy tynkarskie jak i wylewkowe mówią, że wsio jedno. Brat tak robił jak my kilka lat temu i zarówno tynki jak i posadzki dobrze się trzymają.
Odpowiedź do marcelina
autor:jagodaprojekt  dodano: 2015-10-18 | 18:27:29
To super bo chyba też jednak zaczniemy od posadzek. Tzn kiedy tylko skończy hydraulik :)
autor:katarzyna1  dodano: 2015-10-18 | 18:34:34
My też chcemy najpierw wylewki, ale już jeden tynkarz nam odmówił że po wylewkach nie wejdzie. Jak zapytałam dlaczego to powiedział że się mu sprzątać nie chce. Szukamy innego któremu to nie będzie przeszkadzać bo też nie widzimy różnicy w tym co ma być pierwsze. Dla nas wygodniej posadzki :)
autor:anieszka23dk  dodano: 2015-10-19 | 17:53:46
Czekamy na więcej zdjęć z wnętrza domu.... :-)
autor:anieszka23dk  dodano: 2015-10-21 | 19:10:54
Witam, w przyszłym tygodniu planujemy robić dach - dlatego mamy do Państwa prośbę. Jeśli Państwo znajdą chwilkę, to poproszę kilka zdjec okien na poddaszu w sypialniach oraz na klatce. Chodzi o to, że chcemy zobaczyć miejsca w których zostały umieszczone by ewentualnie coś skorygować. Pozdrawiam
Odpowiedź do anieszka23dk
autor:jagodaprojekt  dodano: 2015-10-21 | 22:40:09
Witam,jeśli mi się uda to jutro postaram się zrobić kilka zdjęć dla Państwa.pozdrawiam serdecznie
autor:anieszka23dk  dodano: 2015-10-22 | 22:24:23
Super, byli byśmy bardzo wdzięczni :-)
autor:anieszka23dk  dodano: 2015-10-23 | 15:21:28
Witam, mam do Państwa jeszcze jedno pytanie odnośnie okien dachowych. W sypialni sąsiadującej z łazienką - tej bez okna dachowego dolozylismy okno dachowe. Proszę powiedziec, czy ono jest tam konieczne? Nam trudno jest to sobie wyobrazić jak jest bez a jak z oknem, a Państwo widzą ten pokój i mogą coś więcej powiedzieć na ten temat. Pozdrawiam.
autor:aga.opalek  dodano: 2015-10-24 | 19:15:13
Witaj! To ja też jestem w awangardzie i raczej będę robić pierwsze wylewki - zależy mi żeby zrobić jak najwięcej mokrych rzeczy przed mrozami. Tynkarze mogą sobie wstawić nagrzewnice a wylewki potrzebują temperatury na plusie więc zrobimy najpierw wylewki. Pozdrawiam.
Odpowiedź do aga.opalek
autor:jagodaprojekt  dodano: 2015-10-25 | 16:31:41
Szczerze powiem że my już oszaleliśmy od porad wszystkich dookoła co lepiej zrobić najpierw :) Ostatecznie zapisaliśmy się na tynki ale nadal myślę nad tym czy nie lepiej było na odwrót -tzn zrobić posadzek...Teraz raczej już zaczniemy od tynków ale jak Pani zrobi posadzki a potem tynki to proszę napisać czy był to jakiś problem :) Pozdrawiam serdecznie
Aby dodać komentarz musisz się zalogować - logowanie

Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się - rejestracja