Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Jagoda

offlinejagodaprojekt blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt JAGODA w IGN Projekt
39095 odwiedzin | wpisów: 48, komentarzy: 287, obserwuje: 59

Czekamy na postępy

autor: jagodaprojekt blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

  Obecnie nasza Jagoda stoi, ale tylko chwilowo. Zamówiliśmy już okna i drzwi zewnętrzne- koszty: okna 7200zł, koszt drzwi 1700zł+ 200zł klamka.

PGE założyła licznik prądu. Elektryk zacznie pracę w domu w przyszłym tygodniu.

Dostaliśmy też dziś niemiłą wycenę dotyczącą kanalizacji i wody- koszt założenia licznika i przyłącza -4100zł :/ Ale cóż zrobić...W następnym tygodniu zaczną się i te prace. Następnie hydraulika w domu, potem posadzki...

Postępem prac podzielę się wkrótce, tymczasem pozdrawiam wszystkich budujących.


Komentarze (34)
Tytuł: SUPER!
autor:akilia  dodano: 2015-10-01 | 14:52:36
Witam,

My również posiadamy ten projekt, lecz budowa przed nami. Cały czas śledzę Pani bloga i kibicuje wraz z mężem.

Koszty budowy podaje Pani materiał+ robocizna?
Odpowiedź do akilia
autor:jagodaprojekt  dodano: 2015-10-01 | 18:00:20
Witam, w kosztach podane są zarówno koszty materiałów, jak i koszty robocizny (oddzielnie wyodrębnione, były to min koszty murarzy czy dekarzy). Zaznaczamy wszystko co wydajemy na budowę, więc w kosztach podanych na blogu jest wszystko. Pozdrawiam serdecznie i czekam na Pani budowę :)
Odpowiedź do jagodaprojekt
autor:akilia  dodano: 2015-10-03 | 08:06:31
A czemu Państwo zdecydowali się na blachodachowke? Względy ekonomiczne? Czy były inne powody? I you-tong zamiast ceramiki. Jakie w takim razie będzie ocieplenie - 15 czy 25.
Odpowiedź do akilia
autor:jagodaprojekt  dodano: 2015-10-03 | 23:58:58
Wybraliśmy blachodachówkę głównie ze względów ekonomicznych, ale także- że tak powiem- nie jesteśmy fanami dachówek.Sąsiedzi budujący się obok wybrali dachówkę, koszty były o 2/3wyższe od naszych a efekt- wizualny- dachy wyglądają identycznie...Co do ceramiki to nawet tego nie rozważaliśmy, bo w naszym regionie nie jest to popularne. Ocieplenie będzie 25 lub nawet 30 (nie wiemy jeszcze na 100%)
autor:gesiu86  dodano: 2015-10-08 | 20:25:59
Witam,
Zastanawiamy się z żoną nad kupnem tego projektu. Proszę powiedzieć czy będziecie państwo dom ogrzewać gazem? i jak wyglądają sypialnie na górze?(czy wielkość jest odpowiednia)
Pozdrawiamy
Odpowiedź do gesiu86
autor:jagodaprojekt  dodano: 2015-10-09 | 11:57:28
Witam, nie, zmieniliśmy w projekcie ogrzewanie z gazowego na węglowe. Oczywiście gazowe jest wygodniejsze, ale po prostu obawialiśmy się o koszty...Koszt ogrzewana gazowego tego domu wynosiłby +/- 500-600zł/miesięcznie, a koszt węgla na całą zimę to ok 1500-1800zł.
Co do sypialni na górze to także obawialiśmy się, że będą zbyt małe- na projekcie jest np 8 i 8,45m2, jednak powierzchnia ze skosami, po podłodze, każdego z pokoi na górze jest większa o 2-3m2, a skosy są dość wysoko, tak, że nie będą przeszkadzać w użytkowaniu czy np ustawianiu mebli. Sypialnie wyszły naprawdę w porządku, są dość ustawne i wg nas- rodziny z dwójką dzieci- są idealnej wielkości. Jeżeli podoba się Państwu ten dom to polecam, po wybudowaniu okazało się że mimo wcześniejszych obaw, czy nie jest za mały, jest idealny. Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź do jagodaprojekt
autor:naszajagoda  dodano: 2015-10-09 | 12:33:04
my zostaliśmy przy gazie. Nie sądzę, aby koszty ogrzewania gazem były aż tak duże. Sądzę, że będzie do max 300 zł. Ten dom to termos! 20 cm styropianu na podłogi i ściany. Dobrze ociepli się wełną poddasze i będzie git. My będziemy w jesienne i wiosenne dni przepalać raz na jakiś czas w kominku (z doprowadzeniem powietrza na poddasze)
Odpowiedź do naszajagoda
autor:jagodaprojekt  dodano: 2015-10-09 | 16:08:24
Osobiście też wolałabym gaz ale jednak obawiałam się kosztów. Nasi znajomi mają nowy dom, porządnie ocieplony (zbudowany w zeszłym roku) o 10m2 większy od Jagody, i zeszła zima to były dla nich rachunki po600zł/mies przy temperaturze w domu 21-22stopnie.W związku z tym wybraliśmy jednak ogrzewanie węglowe, w domu w którym obecnie mieszkamy też takie jest także jesteśmy przyzwyczajeni :)
Odpowiedź do jagodaprojekt
autor:akilia  dodano: 2015-10-09 | 16:35:19
My początkowo chcieliśmy zamontować pompę ciepła. Ostatecznie będzie gaz ( rury idą w drodze więc nie będziemy płacić za wynajem butli). Planujemy w całym domu ogrzewanie podłogowe ponieważ do jej ogrzania potrzebna jest niższa temperatura. Kocioł będzie dwu funkcyjny. Węgla już nie chcemy, obecnie idzie nam na ogrzanie 60m3 2 tony (1580zł) + drewno (500zl). Tak więc ponad 2 tysiące. A liczyc trzeba 3 miesiące zimy i 3 miesiące lekkiego dogrzewania. A do tego wiecznie syf w kotłowni i pilnowanie pieca oraz dokładanie. Wiem, że teraz są podajniki itd. Ale z popiołem też trzeba coś robić a węgiel gdzieś trzymać. Wiem jesteśmy wygodni ;-) Myślimy również o emeryturze i noszeniu tego węgla. A Wy w domu stosujecie kaloryfery czy może również podlogowka? Jak będziecie ogrzewać wodę zimą /latem ? Czy okna będą 2 czy 3 szybowe? Pozdrawiam
Odpowiedź do akilia
autor:jagodaprojekt  dodano: 2015-10-11 | 10:27:31
Również robimy ogrzewanie podłogowe (w przyszłym tygodniu rozpoczynamy prace)ale montujemy także kaloryfery- hydraulicy twierdzą, że w każdym domy z ogrzewaniem podłogowym dają również kaloryfery, ponieważ przy awarii podłogówki, co się zdarza, w domu zamarzniemy (a naprawa podłogówki nie jest szybka ani łatwa, bo trzeba kuć). Woda zimą z pieca, latem podgrzewana elektrycznym bojlerem. My obecnie mieszkamy w domu 160m2, ocieplonym kilka lat temu i po wymianie okien i na węgiel także wydajemy 2tys na całą zimę :) Także liczymy że w Jagodzie będzie taniej :) Oczywiście że gaz jest wygodniejszy, czysto itp ale jednak poza wszystkimi opłatami mamy jeszcze kredyt i dwoje dzieci także patrząc na koszty zdecydowałam się na węgiel. Ogrzewanie gazowe zawsze będzie droższe, mamy wielu znajomych którzy je mają w nowych domach i niestety koszty są wyższe.
Odpowiedź do akilia
autor:jagodaprojekt  dodano: 2015-10-11 | 10:34:03
Okna mamy już zamówione, wybraliśmy dwuszybowe, uznałam że 3-szybowe są zbędne, zresztą w firmie w której je zamawialiśmy- mimo że za 3-szybowe zapłacilibyśmy więcej- także nam ich nie polecali choć nie sprecyzowali dlaczego :)
Tytuł: kotłownia
Odpowiedź do jagodaprojekt
autor:gesiu86  dodano: 2015-10-10 | 15:58:09
Też zastanawiamy się nad kotłownią węglową konkretnie ekogroszkiem... Powiedzcie czy wielkość kotłowni jest wystarczająca na montaż takiego pieca?
Odpowiedź do gesiu86
autor:jagodaprojekt  dodano: 2015-10-11 | 10:21:23
Tak, kotłownia jak najbardziej na to pozwala :) U nas w kotłowni jest już komin i widać gdzie będzie podłączony piec, także spokojnie się zmieści. Pozdrawiam
Odpowiedź do jagodaprojekt
autor:gesiu86  dodano: 2015-10-11 | 20:57:23
no to dobrze:) proszę jeszcze powiedzieć czy myślicie o piecu z podajnikiem czy bez? i czy kotłownia pozostała w pierwotnych wymiarach?
Odpowiedź do gesiu86
autor:jagodaprojekt  dodano: 2015-10-11 | 21:30:58
Kotłownia jest zwiększona ale dosłownie o 15cm. Początkowo zamierzaliśmy kupić piec z podajnikiem ale zgodnie z nowymi wymiarami większość tych pieców przyjmuje tylko węgiel do 2,5cm,(są też do 4cm, ale rzadsze) a w związku z tym gdy znajdzie się większy zablokuje podajnik...Dlatego obecnie zastanawiamy się jeszcze, być może wybierzemy jednak taki bez podajnika. Dodam jeszcze że węgiel zamierzamy trzymać w garażu wolnostojącym, który chcemy postawić za domem, a w kotłowni wstawimy najwyżej jakiś pojemnik na węgiel (zbyt duży oczywiście nie będzie) ale choć na tyle by nie biegać na dwór do każdego dokładania :)
autor:anieszka23dk  dodano: 2015-10-16 | 17:30:48
Witam, my również budujemy Jagode dlatego mam do Państwa pytanie - czy w pierwszej sypialni po lewej stronie od klatki schodowej jest potrzeba by dawać podwójne okno dachowe? Proszę o odpowiedz.
Odpowiedź do anieszka23dk
autor:jagodaprojekt  dodano: 2015-10-16 | 18:27:25
Witam, niestety raczej tak- jeśli dadzą Państwo okno pojedyńcze będzie niestety zbyt ciemno, jeżeli chodzi Państwu o koszty okien to my również szukamy oszczędności gdzie się da ale na tym nie radzę oszczędzać bo jednak okna to sprawa na całe życie a jedno sprawi że będzie jak w jaskini :) Niestety musi być podwójne :) Pozdrawiam
Tytuł: Wnęka pod schodami
autor:pingwinrico  dodano: 2015-10-16 | 23:08:31
Witam, ja też będę budował ten projekt. Na razie jest on jeszcze u architekta. Zastanawiam się nad wykorzystaniem wnęki pod schodami na schowek. Wejście byłoby od wc (trzeba by się było przeciskać między sedesem a ścianą). Jak z Pani perspektywy przedstawia się ten pomysł już po wybudowaniu schodów i ścianki działowej. Pozdrawiam.
Odpowiedź do pingwinrico
autor:jagodaprojekt  dodano: 2015-10-17 | 15:21:08
Witam, my także mamy zamiar zrobić tam schowek :) Też mamy niestety wejście od wc, bo nie było innego rozwiązania. Zamierzamy nie wstawiać tam typowych drzwi, bo za bardzo nie ma nie miejsca- wc pozostanie takiej wielkości jak "planowo", a schowek będzie za- być może- drzwiami przesuwnymi. By jako tako dało się przejść sedes będzie w innym miejscu niż na projekcie -gdyby pozostało tak jak w planie między ścianą a sedesem byłoby tylko ok 30-40cm przejścia. Także pomysł jest dobry (bo faktycznie w tym domu nie ma pierwotnie żadnego schowka a taki zawsze się przyda) tylko troszkę trzeba "poprzestawiać" :) Pozdrawiam serdecznie
autor:anieszka23dk  dodano: 2015-10-16 | 23:32:41
Jeżeli o nas chodzi, to murarz podniósł nasze schody ( zrobił "krecone") i w ten sposób zyskaliśmy sporo miejsca w WC. Zastanawiamy się tylko co zrobić ze ścianą od kotlowni przy WC i czy wstawiać drzwi 70 czy 80? Nie chcemy by zaraz po zejściu że schodów wpadać na sciane... murarz zaproponował by zmniejszyć to miejsce z 90 na 80 i dać drzwi 70 a ścianę ( róg od kotliwni)sciac. Tutaj pytanie do Państwa ktorzy już pobudowali Jagode - co będzie lepszym rozwiązaniem ? Dziękuję również za podpowiedź w sprawie okien na poddaszu.
Odpowiedź do anieszka23dk
autor:jagodaprojekt  dodano: 2015-10-17 | 15:25:23
Myślę że najlepiej byłoby, gdyby zrobili Państwo tak, jak zaproponował murarz. o do drzwi to my także daliśmy 70 bo inaczej byłoby nieco "zbyt ciasno". Co do schodów to faktycznie na pewno zyskali Państwo dużo miejsca, u nas nie bardzo była taka możliwość ponieważ mamy dwójkę małych dzieci i lepsze (dla nich) są takie schody jak te w projekcie :) Co do ścięcia rogu w kotłowni to jaki typ ogrzewania Państwo będą stosować? U nas przy ścięciu tego rogu- a zdecydowaliśmy się na ogrzewanie węglowe- byłby chyba problem z montażem i korzystaniem z pieca...Ale jeśli robią Państwo gaz to będzie w porządku.
autor:anieszka23dk  dodano: 2015-10-17 | 16:24:09
My będziemy ogrzewać węglem, Dlaczego wg Państwa będzie to problem, bo nie bardzo rozumiem...
Odpowiedź do anieszka23dk
autor:jagodaprojekt  dodano: 2015-10-17 | 17:41:15
Piec i komin sa umieszczone wlasnie w ścianie kotłownia-wc,i nie ma tam zbyt dużo miejsca, a jesli dodatkowo scieli by Państwo ten róg,to jeszcze zmniejszy to powierzchnie.po montażu komina na piec i jego podłączenia-a już zwłaszcza piec z podajnikiem-miejsca jest "tyle o ile".także może lepiej nie ścinać tego rogu,tylko dac tak jak Pani pisała drzwi 70-my tak zrobiliśmy.pozdrawiam serdecznie
autor:anieszka23dk  dodano: 2015-10-17 | 21:23:22
My chcemy pięć zrobić objętościowo mniejszy i ewentualnie zastosować kolanko skrętne. Proszę jeszcze napisać czy teraz jak Państwo mają ścianki i drzwi do WC - czy dobrze to wygląda wizualnie... i czy jest wystarczająco dużo miejsca? Ewentualnie poproszę o zdjęcia jeśli oczywiście to mozliwe.
Odpowiedź do anieszka23dk
autor:jagodaprojekt  dodano: 2015-10-18 | 00:22:16
Powiem tak-w nadmiarze miejsca nie ma,ale nie jest źle. Jutro jak mi się uda to zrobię zdjęcie.no i tak jak pisałam-drzwi do wc robimy 70bo przy80byloby juz ciasno...pozdrawiam
autor:anieszka23dk  dodano: 2015-10-18 | 14:54:26
... o, to fajnie by było gdyby Pani dodała kilka zdjec z wnętrza mieszkania :-) Pozdrawiam
Odpowiedź do anieszka23dk
autor:jagodaprojekt  dodano: 2015-10-18 | 18:26:35
Przepraszam ale dziś mieliśmy taki dzień że non stop w aucie i dopiero co wróciliśmy do domu także zdjęcia zrobię. Dziś niestety nie dałam rady.Pozdrawiam
autor:anieszka23dk  dodano: 2015-10-18 | 20:46:09
Ok :-)
autor:anieszka23dk  dodano: 2015-10-18 | 20:49:51
Tak jeszcze zapytam, Państwo z lubelskiego... w której części mają Państwo ten domek? My również jesteśmy z tego regionu :-)
Odpowiedź do anieszka23dk
autor:jagodaprojekt  dodano: 2015-10-19 | 15:17:13
Mieszkamy dokładnie w połowie drogi, trasy Lublin- Chełm. A Państwo gdzie? Pozdrawiam serdecznie
autor:anieszka23dk  dodano: 2015-10-19 | 16:55:26
A my niedaleko Zamościa :-)
Odpowiedź do anieszka23dk
autor:jagodaprojekt  dodano: 2015-10-19 | 17:20:15
Czyli nie tak daleko, ok 50km od nas :)
autor:anieszka23dk  dodano: 2015-10-19 | 17:43:21
Mniej więcej tak :-)
autor:anieszka23dk  dodano: 2015-10-30 | 12:05:52
Witam, jakie wymiary mają krokwie na Państwa dachu?
Aby dodać komentarz musisz się zalogować - logowanie

Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się - rejestracja